Studenci WIEiK zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu ABB IT Challenge !

8 maja zostały ogłoszone wyniki I etapu konkursu ABB IT Challenge 2013 skierowanego do studentów informatyki i kierunków pokrewnych. Z zadaniem konkursowym zmierzyło się kilkadziesiąt drużyn. Wśród 10 zespołów, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu jest zespół GreenDrivers składający się ze studentów WIEiK.

Konkurs ABB IT Challenge ma na celu promowanie projektów informatycznych rozwiązujących rzeczywiste problemy współczesnego świata, a motywem tegorocznej edycji jest "zielone miasto". Zadaniem uczestników w I etapie było opisanie pomysłów na poprawę środowiska naturalnego w mieście przy użyciu technologii informatycznych. Studenci mieli dowolność w wyborze obszaru ochrony, dzięki czemu nadesłane rozwiązania dotykały spraw związanych z segregacją odpadów, natężeniem ruchu samochodowego, a nawet możliwości regulowania temperatury w różnych rejonach miasta. Nadesłane prace zostały ocenione pod kątem innowacyjności, a także możliwości wprowadzenia ich w życie.