Program indywidualnego monitorowania aktywności fizycznej studentów

W trosce o Państwa Zdowie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w PROGRAMIE INDYWIDUALNEGO MONITOROWANIA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ STUDENTÓW organizowanego Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą programu oraz jego podstawowymi zasadami.

PROGRAM AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ PODSTAWOWE REGUŁY

1. Program skierowany jest przede wszystkim do studentów PK o niskiej bądź przeciętnej wydolności fizycznej ocenianej na podstawie Testu Astranda
  2. Na podstawie badań wyjściowych opracowujemy indywidualne programy aktywności fizycznej mające na cele podniesie wydolności fizycznej studentów na wyższy poziom.
  3. Studenci objęci programem są zobowiązani do wykonywania minimum 3 aktywności fizycznych (w dowolnych formach) w tygodniu w wymiarze 45 min i wykonywania raz na miesiąc badań kontrolnych. (Test Astranda, analiza masy ciała).
  4. Studenci zakwalifikowani do programu są zwolnieni z obowiązkowych zajęć WF.
  5. Uczestnicy programu otrzymują na czas trwania programu urządzenia monitorujące intensywność wysiłków (na bazie rejestracji HR) i wykorzystując aplikację Polar Flow dokumentują swoje aktywności.
  6. Zapisy do programu odbywają się na zajęciach WF u prowadzących.
  7. Koordynatorem programu jest dr Andrzej Bahr

Prezentacja: [pdf]